tire stock

Background em tyre storage Help and Advice

tire stock

TARIM MAKİNESİ LASTİKLERİNİ GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE SAKLAMAK

Bazı öneriler

Tarım makinesi lastikleri kuru, iyi havalandırılmış yerlerde, doğrudan güneş ışığından uzakta temiz koşullarda saklanmalıdır.

Şu tür durumlardan uzak tutulmalıdır:

  1. Ozon kaynakları (elektrikli motorlar, transformatörler, ark kaynak istasyonları vb.),
  2. Kauçuğun yapısını değiştirebilecek herhangi bir kimyasal madde, çözücü veya hidrokarbon,
  3. Kauçuk yapıyı delebilecek herhangi bir nesne (keskin veya sivri metal nesneler vb.),
  4. Alev alabilen veya sıcak nesneler.

Depolama süresi boyunca, tarım makinesi lastiklerini ve iç lastikleri gerilme veya sıkıştırmadan kaynaklanan hasarları önleyecek şekilde saklayın, istiflerken monte edip şişirilmiş şekilde tutun, araca takılı lastiklerden mümkün olduğunca balast denge ağırlığını kaldırın ve kullanılabilir durumda basınç ile ilgili olarak 0,5 bar (7 psi) fazla şişirin.

warning symbol1

Önemli

  • Açık lastikleri veya tam olarak birleştirilmiş off-road araç lastiklerini asla zeminle doğrudan temas halinde uzun süre saklamayın. Lastikleri kullanırken koruyucu eldiven kullanmanız tavsiye edilir.
  • Üzerinde herhangi bir çalışma yapmadan önce lastikleri jantlardan her zaman çıkarın. Lastik takılıyken bir jantı veya tekerleği asla ısıtmayın, onları kaynak veya lehim yapmayın.
  • Tarım makinesi lastiklerinizle ilgili doğru basıncı belirlemek için daima Michelin şişirme grafiğine bakın. Yetersiz şişirme, karkas yapının abartılı bir şekilde deforme olmasına neden olur ve lastiğin ömrünü kısaltır.
  • Aşırı şişirme, zemine temas eden yüzey alanını azaltır, yol tutuşunda kayba neden olur ve lastiği darbelere ve kesiklere karşı daha hassas hale getirir.
  • Yükler basınç/yük çizelgelerimizde gösterilenlerden daha düşükse, asla lastik veri sayfalarında gösterilen minimum basınçtan daha az şişirmeyin.

Güncel olmayan bir Web Tarayıcısı kullanıyorsunuz.

Web sitesi tarafından desteklenmeyen bir tarayıcı kullanıyorsunuz. Bu, bazı işlevlerin amaçlandığı gibi çalışmayabileceği anlamına gelir. Bu durum, sitede gezerken garip davranışlara neden olabilir.

Bu web sitesinden tam olarak yararlanmak için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya yükseltin/yükleyin

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+