abstract light bokeh background

Background Abstract background Help and Advice

abstract light bokeh background

MOBİLİTEYİ GELİŞTİRECEK YENİLİK

Michelin’de inovasyon, kullanıcılarımız tarafından tanınan yeni bir değer yaratmak demektir.
Bu, işletmenizin büyümesinde ve performansında önemli bir rol oynamış ve oynamaya da devam edecektir.

MICHELIN TEKNOLOJİLERİ

İnovasyonu stratejimizin önemli bir parçası haline getirmeye olan güçlü inancımız şudur: inovasyon, nereden gelirse gelsin, şirketiniz veya ticari faaliyetleriniz için gelişimimizin, rekabet gücümüzün ve uzun ömürlülüğümüzün önemli bir itici gücüdür.

Michelin Teknoloji Merkezinde araştırmacılar, mühendisler, geliştiriciler ve test uzmanları da dâhil 350'nin üzerinde farklı uzmanlık alanında 6.000'den fazla kişi istihdam etmektedir. Michelin Teknoloji Merkezi tarafından dünya çapında 10.200'den fazla patent başvurusu yapılmıştır. Yeni ürünler, yeni materyaller ve yeni teknolojiler için Ar-Ge'nin işinizin önemli bir parçası olduğunu biliyoruz.

Yeni teknoloji, lastiklerin uzun vadede daha güvenli, daha uzun ömürlü, daha kârlı ve daha çevre dostu olmasını sağlar.

Carcasse Michelin Poids Lourd

Edito michelin casing Help and Advice

Carcasse Michelin Poids Lourd

pneu michelin

Background factory visit 244 Help and Advice

pneu michelin

Edito chemistry Help and Advice

Background ecosystem michelin group Corporate fleet

Carcasse Michelin Poids Lourd

Edito michelin casing Help and Advice

Carcasse Michelin Poids Lourd

LASTİK KARKASI

Karkas ile ilgili çok sayıda yenilik, daha fazla lastik dayanıklılığı sağlar ve yakıt tüketiminizi kontrol altında tutmanıza doğrudan katkıda bulunur.

OPTICOIL teknolojisi

SÜRDÜRÜLEBILIR MOBILITE IÇIN MALZEME VERIMLILIĞI

Yeni topuk teli mimarisi, lastik performansları ve güvenilirliği üzerinde olumsuz herhangi bir etkisi olmadan ham madde tüketimini sınırlayarak ve CO2 emisyonlarını azaltarak önemli ölçüde kütle tasarrufu sağlıyor.

Bu sayede Michelin, lastik üretim sürecinin çevresel ayak izini iyileştiriyor. Opticoil Teknolojisi genellikle topuk bölgesini daha sağlam hale getiren Duracoil teknolojisi ile bir araya geliyor. Ayrıca, bu teknoloji topuk bölgesinde daha iyi bir ısı kontrolü sağlıyor.

MICHELIN TECHNOLOGIES - OPTICOIL - UK
MICHELIN - Infinicoil technology - Michelin endurance over the tire's lifetime - EN

INFINICOIL teknolojisi

ANBEAN MICHELIN DAYANIKLILIĞI

Kullanım ömrü boyunca daha iyi denge sağlamak amacıyla lastiğin etrafına uzunluğu 400 metreye varan kesintisiz çelik kayış sarılmıştır.

Diğerleriyle ilişkilendirilen bu teknoloji, yeni mimaride performans açısından şu hususlarda öncülük eder:

 • dayanıklılık,
 • aşınma deseni,
 • kaplanabilme

POWERCOIL teknolojisi

GELİŞTİRİLMİŞ YUVARLANMA DİRENCİ İLE MICHELIN’İN DAYANIKLILIĞI

Her lastiği daha hafif hale getirmeye yardımcı olan, daha iyi dayanıklılık ve yuvarlanma direncinin azalmasını sağlayan yeni nesil sağlam çelik karkas kabloları.

powercoil technology

Picto image powercoil technology 1 Help and Advice

Pneu Michelin technologie

DURACOIL teknolojisi

DAHA FAZLA SAĞLAMLIK İÇİN GÜÇLENDİRİLMİŞ BİR KORDON

Daha uzun ömürlü yüksek kaliteli ürünler üretiyoruz. Duracoil, lastik/tekerlek arayüzünü geliştirerek karkasın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur. Kullanımdayken yüksek kaliteli naylon, lastik kordonu korur ve lastik kordonu için daha iyi stabilite sağlar. Bu güçlendirme ile karkas dayanıklılığı ve lastik kaplanabilirliği iyileştirilmiştir.

DURACOIL technology

Picto duracoil technology Help and Advice

michelin ultraflex zoom

Edito michelin ultraflex Help and Advice

michelin ultraflex zoom

Michelin Ultraflex teknolojisine sahip lastikler

Michelin Ultraflex Teknolojisi

MICHELIN UltraFlex Teknolojileri

VERİMLİLİK KAZANIMI VE TOPRAK KORUMASI

Michelin bu ikili mücadeleye 2004 yılında, traktör lastiklerinin düşük basınçla çalışmasını ve dolayısıyla toprağı korumasını sağlayan ve böylece verimliliğin artmasını sağlayan köklü bir yenilik olan MICHELIN UltraFlex'i icat ederek başladı.

Daha iyi hasat ve toprak verimliliğini artırmak için toprağın sıkıştırılmaması büyük önem taşır.

MICHELIN UltraFlex teknolojisi bu denklemin her iki yarısını da çözer: daha az basınç = daha az sıkıştırma = daha fazla toprak koruması = daha yüksek verim.

Harper Adams Üniversitesi tarafından İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre MICHELIN UltraFlex teknolojisinin %4'lük tarımsal verim artışı sağlayabileceği görülmüştür. Örnek olarak, bir çiftlikte hektar başına 8 ton ürün alındığında ve buğday hasadının tonu 200 Avroya satıldığında, bu durum hektar başına yılda 64 avroluk bir kazanca eşdeğerdir.

MICHELIN UltraFlex teknolojisi şimdiden 10 yaşında fakat geleceği parlak görünüyor: AIR +/- SYSTEMS READY olarak da etiketlenen MICHELIN AXIOBIB 2 lastikleri, kullanıcıların lastik basıncını arazi ve kullanım koşullarına göre izlemelerini ve uyarlamalarını sağlayan uzaktan lastik şişirme sistemi ile donatılabilir.

ZEN@TERRA®: toprağın korunmasını iyileştirmek için bir lastikten daha fazlası

ZEN@TERRA®, toprağınızı koruyacak ve traktörünüzü daha verimli hale getirecek kapsamlı bir çözümdür. Bu çözüm, çeşitli teknolojileri tek bir çatı altında bir araya getiriyor:

 • ULTRAFLEX teknolojisine sahip bir Michelin lastiği
 • bir PTG uzaktan lastik şişirme sistemi
 • otomatik basınç kontrolü
 • özel Michelin desteği

Picto zen terra Agriculture

B2 teknolojisi

ZORLU YAPI MÜHENDİSLİĞİ KOŞULLARIYLA BAŞA ÇIKIN

Maden ve ocaklarda, aynı zamanda alt yapı ve yükleme-boşaltma operasyonlarında verimliliği artırmak için makine ve lastiklerin düzenli olarak sınırları zorlanmaktadır. Michelin'in özel B² teknolojisi, kordon bölgesini daha sağlam hale getirir ve bu sayede lastiğin kullanım ömrünü uzatır.

Lastik/jant arayüzü, yüksek tork uygulandığında veya ağır yükler taşınırken gerçek teste tabi tutulur. B² teknolojisine sahip MICHELIN lastikleri, jantla temas alanını artıran geniş bir metal kordon tele sahiptir. Kordon bölgesinin mukavemeti artar ve jantta daha az dönüş olur.

Daha fazla hafriyat, daha fazla menzil: B² teknolojisi %20'ye kadar daha fazla tork* sağlayarak araçları daha üretken hale getirir.

*Dahili çalışma, standart MICHELIN lastikleriyle karşılaştırılarak yapılmıştır. Boyuta göre spesifik değerler.

Picto b2 technology Help and Advice

MICHELIN® Pro Line of Underground Tires – NRF Technology

NRF teknolojisi

YERALTI MADENCİLİĞİNİN AŞIRI KOŞULLARIYLA BAŞA ÇIKIN

Zorlu koşullara karşı direnç şu şekilde geliştirilmiştir:

• Daha fazla direnç ve sağlamlık için lastik boyunca çapraz örülmüş naylon kordon içeren lastik yapısına 2 ilave kuşak eklenmiştir.
• Darbelere karşı gelişmiş direnç ve oksidasyona karşı daha iyi koruma sağlamak için çalışma kuşaklarına yeni kordonlar eklenmiştir.

pneu michelin

Background factory visit 244 Help and Advice

pneu michelin

LASTİK SIRTI

Kullanım ömrünü ve performansı artırmak için lastikler aşındıkça gelişen ve adapte olan desenlere sahip lastik sırtı için en son teknoloji.

REGENION teknolojisi

KİLOMETRELER SONRA BİLE MICHELIN’İN YOL TUTUŞU

Kalıp 3D metal baskı tekniklerimizle desteklenen ve lastiklerin kullanım ömrü boyunca yol tutuşu sağlayan kendi kendini yenileyen lastik sırtı blokları. Gelişmiş hareket kabiliyeti için lastiklerin ömrü boyunca yeni oluklar ortaya çıkar.

2018'de REGENION teknolojisinin arkasındaki iki Michelin mühendisi, endüstri kategorisinde Avrupa mucit ödülünü kazanmıştır.

TR REGENION TURKISH

Edito chemistry Help and Advice

MALZEMELER

Kullanım ömrünü ve performansı artırmak için lastikler aşındıkça gelişen ve adapte olan desenlere sahip lastik sırtı için en son teknoloji.

CARBION teknolojisi

MICHELIN’DE UZUN ÖMÜRLÜLÜK, GÜNBEGÜN

Sıvı daha tekdüze bir madde oluşturduğunda, belirli lastik sırtı bileşenlerinin karıştırıldığı yenilikçi bir karıştırma işlemiyle elde edilen bir madde.

Bu madde lastiğin kilometre performansını iyileştirir.

MICHELIN - Carbion technology - EN
MICHELIN - Silicion technology - EN

SILICION teknolojisi

DAHA AZ YAKIT TÜKETİMİ İÇİN DAHA FAZLA SİLİKA

Michelin, yakıt tasarrufu sağlamak için lastiğin uzun ömürlülüğünden ödün vermeden, yüksek oranda silikayı lastik sırtı kauçuğuna entegre ederek yuvarlanma direncinin sınırlarını zorlamayı başardı.

Background ecosystem michelin group Corporate fleet

BİR LASTİKTEN DAHA FAZLASI

İlgili hizmetler veya yeni ürün yelpazesi sayesinde MICHELIN lastiklerindeki yenilikler, lastikleri daha güvenli ve daha uzun ömürlü hale getirir ve kârlılığı artırır.

Edito michelin x tweel ssl all terrain Construction and Industry

TWEEL havasız teknolojisi

BAKIM GEREKMEZ. ÖDÜN VERMEZ.

MICHELIN X®TWEEL™, havasız radyal lastik ve tekerlekten oluşan tek ve eksiksiz bir ünitedir. Lastik sırtı ve tekerlek; esnek, yüksek mukavemetli poliüretan tekerlek telleri ile birleştirilir. Bu nedenle basınçla ilgili bakım gerektirmez ve patlama yaşanmaz. Bu, aracın aksama süresini önemli ölçüde azaltan bir teknolojidir. Aynı zamanda havasız lastiklerle donatılmış tarım ve kamu aracı (alt yapı veya elleçleme) operatörleri için benzersiz bir kolaylık sağlar.

RFID teknolojisi

RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) çipi, radyo sinyallerini (kablosuz olarak) alan ve ileten akıllı bir elektronik bileşendir, böylece ürün benzersiz, standart bir şekilde tanımlanabilir.

Lastiklere takılan güvenli minyatür RFID çipleri sayesinde tüm MICHELIN lastikleri, üretimden geri dönüşüme kadar lastiklerin yaşam döngüleri boyunca izlenebilmeleri anlamına gelir. Lastik endüstrisinde daha yaygın hale gelmesi için bu patentli teknoloji piyasaya sürülmektedir.

Pneu Michelin technologie

Picto rfid logo 1 Help and Advice

Pneu Michelin technologie

Zoom sur les roues d'un camion équipé en pneus Michelin

Background image operating advice Help and Advice

Zoom sur les roues d'un camion équipé en pneus Michelin

Aracın yere temas eden tek parçası olan bir lastik, ömrü boyunca benzersiz ve ayrıntılı veriler sağlama potansiyeline sahiptir. Michelin, RFID teknolojisinden yararlanarak lastikleri daha geniş bir ekosisteme bağlayarak “akıllı” hale getirmeyi seçmiş ve sınırsız yenilik ve değer yaratma potansiyelini ortaya çıkarmayı hedeflemektedir.

Michelin Grubu, 2023 yılına kadar binek otomobil lastikleri de dahil olmak üzere tüm MICHELIN lastiklerini bağlantılamak için kendi ürünlerinin bağlanırlığını hızlandıracak. MICHELIN kamyon lastiklerinin %90'ı Kuzey Amerika ve Avrupa'da halihazırda RFID çipleriyle donatılmıştır.

MICHELIN QuickScan: Lastik durumunu otomatik tanılama teknolojisi

Güvenilir, ihtiyatlı ve yenilikçi bir sistem:

 • Manyetik tarayıcılar sayesinde lastiklerinizin aşınmasının otomatik olarak izlenmesi.
 • Her türlü hava koşulunda (yağmur, kar vb.) işe yarar
 • Michelin tarafından patentlenmiş bir sistem (15'in üzerinde patent başvurusu yapılmıştır).
 • Tarayıcıyla birlikte bir Radyo Frekansı alıcısı kullanarak lastiklerinizin basıncını ölçer (bu özellik Eylül 2020'den itibaren geçerlidir).

Hızlı ve kolay araç kurulumu:

 • Aracın şasisine takılmak için RFID etiketi kullanarak araç tanımlama.
 • Kolay bir şekilde tekerleklere takılabilen supap kapakları (2020'den itibaren kullanıma hazırdır).

Picto Quickscan michelin solution Help and Advice

Picto quickscan logoo Help and Advice

Edito quickscan michelin solution wheel Help and Advice

Evrensel bir sistem:

 • Tüm kamyon lastiği türleri ve markalarında işe yarar.
 • Her türlü ağır yük taşıtları (traktör, römork, kaya kamyonu), şehir içi ve şehirlerarası otobüste işe yarar.

İhtiyaçlarınıza odaklanan bir dizi teşhis aracı:

 • Filolarla birlikte tasarlanan teşhis raporları.
 • Harekete geçmek için Michelin uzmanlarımızdan net ve kesin öneriler.

Güncel olmayan bir Web Tarayıcısı kullanıyorsunuz.

Web sitesi tarafından desteklenmeyen bir tarayıcı kullanıyorsunuz. Bu, bazı işlevlerin amaçlandığı gibi çalışmayabileceği anlamına gelir. Bu durum, sitede gezerken garip davranışlara neden olabilir.

Bu web sitesinden tam olarak yararlanmak için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya yükseltin/yükleyin

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+