Background photo mining 10 Mining and quarries

HİZMETLER -MADENLER VE OCAKLAR

Hizmetler üretkenliğe eşit olduğunda

İş makineleri filosunu donatmak için Michelin'i seçmek, performansıyla dünya çapında bilinen lastik seçimini yapmaktır. Ancak bu aynı zamanda, lastiklerle bağlantılı tüm alanlarda ve bunların sahadaki uygulamalarında, kullanımlarını optimize etmenize yardımcı olmayı amaçlayan, sahada ve yanınızda bulunan uzmanlarımızın tavsiyelerinden faydalanabilmek anlamına da gelir.

Michelin'i seçmek, hepsi aynı amaç doğrultusunda bir dizi hizmete erişebilmek demektir: Michelin lastiklerinin, yüksek teknolojili ürünlerin günlük bazda tam potansiyel performansına ulaşmalarını sağlamak.

Sahada gerçek sürüş ve lastik kullanım koşullarını analiz etmek, lastikleri kullanım ömürleri boyunca uzaktan kontrol etmek ve bakımını yapmak, araç filoları için lastikleri yönetmek, kullanılmış lastikleri işlemek ve geri dönüştürmek... Tüm bunlar Michelin ve dünya çapındaki ortaklarının sunduğu hizmetlerdir.

MICHELIN®MEMS®4

Kapsamlı ve yenilikçi bir lastik yönetim sistemi

MEMS®4, maden arama araçlarını ve sahadaki genel koşulları (açık ocak madenciliği) yönetmek için güçlü bir TPMS çözümü olan ünlü “Michelin Hafriyat Yönetim Bilgi Sistemi”nin dördüncü neslidir. Ekip ve ekipmanlarınızı korumak için yenilikçi ekipman ve entegre bağlantılar (GPS izleme dâhil) sayesinde makinelerinizin hareketsiz kalmasına karşı mücadeleyi mümkün kılar.

IT mems4 keyvisual overlay

Background photo mining 6 Mining and quarries

Background photo mining 6 Mining and quarries

Saha koşulları analizi

Bir lastiğin hizmet ömrü, çoğunlukla yolların ne kadar iyi korunduğuna bağlıdır (taş/çukur/kasis olup olmaması, drenaj verimliliği vb). Bu nedenle teknisyenlerimiz saha denetimleri yapmak ve iyileştirme önlemleri önermek için hazırdır.

Saha koşulları analizi

Bir lastiğin hizmet ömrü, çoğunlukla yolların ne kadar iyi korunduğuna bağlıdır (taş/çukur/kasis olup olmaması, drenaj verimliliği vb). Bu nedenle teknisyenlerimiz saha denetimleri yapmak ve iyileştirme önlemleri önermek için hazırdır.

Logo pressure advisor service Help and Advice

PRESSURE ADVISOR

Maden ve taş ocağı makinelerine yönelik lastiklerin referans basınç değerlerini çevrimiçi öğrenme aracınız.

Dayanıklılık ve kullanılmış lastiklerin geri dönüşümü ve geri kazanımı yönetimi

Dayanıklılığı artıracak araçlar

Michelin İş Makinesi ekibi, ortaklarına çevresel ayak izlerini azaltmada yardımcı olan bir danışmanlık hizmetine de sahiptir. Michelin'in saha uzmanları, makinelerin gerçek yükleri, yol profilleri (tırmanış, iniş, viraj vb.) ve sürüş çevrimi (hızlanma, frenleme vb.) gibi parametreleri ölçerek lastiklerinizin karbon ayak izini tahmin edebilecek bir araca sahiptir.

MEMS ile (yukarıya bakın), bir lastiğin basıncını ve sıcaklığını gerçek zamanlı bir şekilde uzaktan kontrol ederek lastik kullanımını optimize etme ve böylece makine ve kamyon duruş sürelerini azaltma, lastik bakım külfetini azaltma ve operatörler için daha fazla güvenlik sağlama olasılığına sahipsiniz.

Hizmetinizde olan bu araçlarla lastikleriniz daha uzun süre dayanır ve çevresel ayak iziniz azalır.

Kullanılmış lastiklerin geri dönüşümü ve geri kazanımı

Michelin, mümkün olan her yerde, kullanılmış lastiklerin toplanması ve geri dönüşümü ile ilgilenmek için yapıların kurulmasını destekler ve yardımcı olur. İş makinesi lastikleri, boyutlarına bağlı olarak, diğer tüm lastik türleriyle aynı geri dönüşüm yöntemleri kullanılarak işlenebilir. Dünyanın dört bir yanındaki birçok sektör, termik santral fırınlarında, endüstriyel kazanlarda, yakma fırınlarında, çimento işlerinde vb. alternatif yakıt olarak kullanılmış lastiklere yöneldi. Amerika Birleşik Devletlerinde, son on yılda 150 milyondan fazla lastik dönüştürülmüş ve enerji üretiminde kullanılmıştır.

Kullanılmış lastikler başka birçok uygulamada da kullanılır: Su geçirmez yapılara entegre edilir, toprak işlerinde dolgu maddesi olarak kullanılır veya gürültüye dayanıklı duvarlarda kullanılmakta, sayısız avantaja sahip bir hammadde teşkil etmektedir. Bunları lastiklerin dayanıklılıklarını arttıran ve trafik gürültüsünü azaltan yol satıhlarında da görebilirsiniz.

Tamir edilebilir lastikler

Tüm İş Makinesi ve Elleçleme lastiklerimiz, uğradıkları hasar ölçüsünde tamir edilebilmektedir. Herhangi bir onarım Michelin tarafından onaylanmış bir profesyonel tarafından yapılmalıdır. Bu işlem lastiğinizin ömrünü uzatmanızı sağlayacaktır.

Güncel olmayan bir Web Tarayıcısı kullanıyorsunuz.

Web sitesi tarafından desteklenmeyen bir tarayıcı kullanıyorsunuz. Bu, bazı işlevlerin amaçlandığı gibi çalışmayabileceği anlamına gelir. Bu durum, sitede gezerken garip davranışlara neden olabilir.

Bu web sitesinden tam olarak yararlanmak için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya yükseltin/yükleyin

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+