Background photo mining 6 Mining and quarries

SAHA KOŞULLARI ANALİZİ

Maden sahanızın sürüş koşullarını analiz edin

Experts in a mine

Key visual success factor

Two speacialists examining coal at an open pit

YOL BAKIM DENETİMİ

Bir lastiğin hizmet ömrü büyük ölçüde yolların ve genel olarak çalışma sahalarının ne kadar iyi korunduğuna bağlıdır (taş/çukur/kasis olup olmaması, drenaj verimliliği vb)

Bu nedenle Michelin'in teknisyenleri, aşağıdaki faaliyet alanlarında sizin yanınızdadır:

Saha denetimlerini gerçekleştirme: parkur ve yükleme (ve boşaltma) alanlarının genel bakımı

İyileştirme önlemleri önerme

YOL PROFİLLEME VE TAŞIMACILIK DÖNGÜSÜ

Lastiğin performansını korurken saha verimliliğini artırmak için, bazen yol profillerini (yokuş, bayır, dönüş mesafesi vb.) gözden geçirmek faydalı olabilir.

Verim gücünde iyileşme, çekiş oranında bir artış sağlar. Bu gelişme, genel saha güvenliğini korurken, makine ve lastiklerinin getirdiği sınırları da dikkate almalıdır.
Bu nedenle Michelin teknisyenleri, çeşitli araç parametrelerinin analiz edildiği tam saha denetimleri önermektedir; örneğin, hızlanmalar, virajlarda benimsenen hızlar, frenleme (frekans, süre, sertlik) vb.

GPS'e bağlı özel bir yazılımla yapılan bu analiz, parkur profili iyileştirmeleri, çeşitli noktalarda maksimum hız (makinelere ve/veya yüklere bağlı olarak) önerilmesi için bir temel görevi görür.

KAMYON YÜKÜNÜN KONTROLÜ (yüklerin tartılması ve ortalanması)

edito photo mining 9 mining and quarries


Taşınan malzemelerin yoğunluğuna bağlı olarak, bir yükleyici kepçesinin veya bir konteynerin tamamen doldurulması, makinelerin sürekli aşırı yük koşullarında çalışmasına neden olabilir.

Benzer şekilde, bir konteynerin eşit olmayan şekilde yüklenmesi, belirli lastiklere yoğunlaşarak bir tarafta aşırı yüklenmeye neden olabilir. Yüksek yük yoğunluklu kamyonların düzenli tartımıyla ilgilidir) yük optimizasyonunu ve kontrolünü sağlar.

Michelin teknisyenleri çok hassas yükleme kontrolleri yapabilir veya bunu yapabilecek şirketleri önerebilir.

Güncel olmayan bir Web Tarayıcısı kullanıyorsunuz.

Web sitesi tarafından desteklenmeyen bir tarayıcı kullanıyorsunuz. Bu, bazı işlevlerin amaçlandığı gibi çalışmayabileceği anlamına gelir. Bu durum, sitede gezerken garip davranışlara neden olabilir.

Bu web sitesinden tam olarak yararlanmak için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya yükseltin/yükleyin

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+