why michelin

MICHELIN İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR ULAŞIM ÇÖZÜMLERİ

Tüm ticari müşterilere ilerlemenin daha iyi bir yolunu sunuyoruz

Michelin, sürdürülebilir mobilite ortağınız olmaya kendini adadı

Yük taşımacılığı, yolcu taşımacılığı, alt yapı, nakliye, madencilik ve çiftçilik ve daha fazlası. Hangi sektörde çalışıyor olursanız olun, Michelin size sunabileceği bir dizi uygun ürün ve hizmete sahiptir. Yüz yılı aşkın bir süredir Michelin, daha güvenli, daha temiz, daha erişilebilir ve daha verimli mobilite sağlamak için ticari müşterilerle birlikte çalışmaktadır. Araştırma ve geliştirme ekibimiz bu ilerleme döngüsünün merkezinde yer almaktadır. Bu kişiler her zamankinden daha yüksek performans standartlarını karşılayan teknolojiler sunmak için tüm deneyim ve coşkularıyla hareket ederler.

Abstract science. Hand holding brain digital network and light bulb inside on networking connection in the city background. Idea and imagination. Creative and inspiration. Innovation technology

DARK picture innovation why michelin

Abstract science. Hand holding brain digital network and light bulb inside on networking connection in the city background. Idea and imagination. Creative and inspiration. Innovation technology

İnovasyon, hedefimizin merkezinde yer alır ve Michelin Grubu tüm kurumsal kullanıcıların en yüksek performans standartlarına göre tasarlanmış ve dayanıklılık için üretilmiş lastikler arasından ödün vermeden seçim yapabilmeleri için uzun ömür, güvenlik ve mobilite sağlayabilecek tüm bilgi-birikiminden yararlanır.
Michelin Grubu, yüksek kilometre performansı sağlayan ve yolda daha fazla yol almanızı sağlayan güçlü, güvenilir, çok amaçlı lastikler sayesinde işletmenizin daha güçlü performans göstermesine yardımcı olmak için sizinle birlikte çalışır. Ayrıca Michelin size işletmenizin ekonomik gereksinimlerini karşılayan bir seçim yapma fırsatı sunar.

Michelin'i seçmek aynı zamanda şirketinizin üretkenliğini ve performansını iyileştirmek için bir dizi birinci sınıf hizmete erişmek anlamına gelir: Basınç yönetimi, bakım ve destek çözümleri, bir dizi yeni bağlantılı lastik teknolojisi gelişiminden bahsetmeye gerek bile yok.

İster operatör, filo yöneticisi, HGV (ağır yük taşıtı), otobüs ya da şantiye sahasında sürücü olun, ister yük taşımacılığı, tarım, madencilik, taş ocağı faaliyetlerinde ya da başka bir endüstriyel meslekte çalışıyor olun, Michelin'in yenilikçi hizmetlerinden faydalanın. Günlük iş faaliyetlerinizde size yardımcı olacak etkili araçlar size zaman kazandırır, kurumunuzun maliyetleri üzerinde daha fazla denetim sahibi olurken operasyonlarınızı da daha güvenli hale getirir. Michelin’e Bağlı Filo ortaklarından oluşan bir ekosistemin tüm uzmanlığından yararlanın. Her zamankinden daha yenilikçi çözümler sunan hızlı büyüyen şirketler.

Çevre, günümüzde hepimiz için elzem bir konudur ve iyileştirme hususunda önemli bir odak noktasıdır. Michelin Grubu uzun yıllar boyunca çevresel ayak izini azaltmak için çalışmış, bu da hepimiz için bir kilit odak noktası olmuştur.

Ekiplerimiz, daha toprak ve tarım dostu teknolojiler geliştirmek için her gün çiftçilerle birlikte çalışmaktadır.

Düşük yuvarlanma direncine sahip lastikler ile düşük CO2 emisyonu ve yakıt tüketimi sayesinde nakliyecilerin sürdürülebilir mobilite elde etmelerine yardımcı oluyoruz. Lastikleri uzun vadeli performans gösterecek şekilde tasarlıyoruz, böylece bunlar yasal aşınma sınırına* ulaşılana kadar kullanılabiliyor ve daha sonra kaplanabiliyor. Grubun daha az kaynak tüketilmesini sağlamasının ana yollarından biridir.

*her sektöre ve ülkeye özel

image1

MICHELIN LASTİK İZLEME DİJİTAL DENETİM

Edito image sustainable Help and Advice

İşletmenize albeni, araçlarınızı her durumda ve her türlü hava koşulunda kullanılabilir durumda tutma yeteneği sağlayın. Kalıcı üretkenlik ve performans gücü.

Michelin'i seçmek, güvenliği ve huzuru seçmek demektir.

Sürdürülebilir ulaşım çözümleri

Michelin'e göre sürdürülebilir mobilite yaklaşımı her yerde, her durumda görülebilir ve kontrol edilebilir. Michelin; uzun ömürlülük, dayanıklılık, karkas direnci, aşınmış lastiklerde bile uzun süreli yol tutuşu üzerinde çalışarak, cüzdanınız ve gezegeniniz için de anlamlı olan sürdürülebilir bir hareketliliğe katkıda bulunmaktadır.

Kelimelerle anlatacak olursak, sizin için, faaliyet alanınız fark etmeksizin işinizde ne tür bir araç kullanıyor olursanız olun, ne tür bir yolda sürmeniz gerekirse gereksin, daha sürdürülebilir bir ulaşıma aktif olarak katkıda bulunmak isteğimizi size göstermek istedik. Mayıs ve Haziran 2021'de Michelin, tarafsız ve gerçeğe dayalı bir analiz elde etmek amacıyla DEKRA’nın gözetiminde çeşitli testlere öncülük etmiştir. Bir şeyi elde etmek için başka bir şeyden vazgeçmenin gerekli olmadığını kanıtlamak istedik: Ekonomi ve Çevreyi birleştirmek kesinlikle mümkün.

Kanıt ve Test

MICHELIN - Sustainable Mobility 2021 - Consumption demo - EN

Yakıt tüketimi demosu

Yakıt maliyeti, giderinizin büyük bir bölümünü oluşturur. MICHELIN lastiklerine diş açtırarak lastiklerin kullanım ömrünü uzatır ve yuvarlanma direncinin en düşük olduğu süreyi uzatırsınız. Düşük yakıt tüketimi etkisi ile tanınan MICHELIN X LINE ENERGY ile gerçekleştirilen demomuzu inceleyin (Avrupa Lastik Etiketlemesinde A olarak değerlendirilmiştir). Ayrıca diş açmanın daha uzun süre dayanmaya nasıl katkıda bulunabileceğini keşfedin. Lastik tüketiminizi azaltacak (ve buna bağlı olarak hammadde çıkarımını) ve yakıt bütçenizden tasarruf edeceksiniz.

Yanal yol tutuşu demosu

MICHELIN lastikleri, yasal aşınma sınırına kadar kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Uzun ömürlülük sadece ilk adım olduğu için aşınmış lastiklerde bile MICHELIN size yüksek performans sunmak ister. DEKRA gözetiminde yapılan bir karşılaştırmanın sonuçlarına göz atın. Uzun süreli yol tutuşu sayesinde MICHELIN X MULTI, bölgesel ve çok yönlü faaliyetlerinizde yanınızda yer alacak.

MICHELIN - Sustainable Mobility 2021 - Lateral grip demo - EN
MICHELIN - Sustainable Mobility 2021 - Tread agression demo - EN

Lastik sırtı aşınma demosu

Zorlu koşullarda bile MICHELIN ile sürdürülebilir hareketlilikten yararlanabilirsiniz. Bir şantiyede, kaplama yapılmış karkas yapısıyla sağlam sırt desenine güvenin. Michelin grubu lastik kaplama çözümleri, mükemmel bir ömür boyu performans gösterir. MICHELIN’in güçlü lastik sırtı, ister yeni ister kaplama lastik olsun, tüm yaşamları boyunca kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Lastiklerinizin sonuna kadar kullanılabileceğini gösteren demomuzu izleyin.
Bunu yaparak, satın alımınızı sınırlayacak ve cüzdanınız için tasarruf sağlayacaksınız. Daha az lastik üreterek, gezegenimiz için daha faydalı olup daha az hammadde çıkarıyoruz.

Lastik yanağı direnci demosu

Şehir ortamı, ticari araçlar için ağır olabilir. Araçlar sürekli kaldırım kenarlarına temas eder. Lastiklerinizin sırt deseni iyi olduğunda, hasar nedeniyle lastiklerinizi erkenden değiştirmek zorunda kalmazsınız. Lastik yanağı koruması sayesinde MICHELIN Agilis CrossClimate, Ladoux Track Center'da (Fransa) yaptığımız testte yüksek direnç göstermiştir. Yol tehlikesini ve lastiklerin daha erken sökülmesini sınırlayarak, hem cüzdanınız hem de gezegeniniz için harekete geçmiş olursunuz.

MICHELIN - Sustainable Mobility 2021 - Sidewall resistance demo - EN

Ulaşım nasıl daha sürdürülebilir olabilir?

Çevresel Ürün Beyanı (EPD): 2050 hedeflerimize yönelik bir kilometre taşı

epd logotype basic cmyk byline

EPD nedir?

Çevresel Ürün Beyanı – ISO1425-2010 standartlarına uygun olarak – ürünlerin yaşam döngüsü boyunca çevresel etkisi hakkında şeffaf, karşılaştırılabilir bilgiler sağlayan, bağımsız olarak doğrulanmış ve tescilli bir belgedir.

Michelin'in hedefleri neler?

« MICHELIN, yüzyılı aşkın bir süredir insan ve ürünler için hareketliliği iyileştirmek için sürekli yenilikler yapmaktadır. MICHELIN, insani gelişmişlik için gerekli olan hareketliliğin gezegene olan saygıyla da uyumlu olabileceğine inanıyor, bu nedenle nakliye profesyonellerinin daha temiz taşımacılığa geçişine rehberlik ediyor ve onları destekliyoruz. Yarın, MICHELIN'de her şey sürdürülebilir olacak »

Florent MENEGAUX, MICHELIN CEO’SU

objectives for 2050 en

EPD aracılığıyla MICHELIN nasıl bir taahhütte bulunuyor?

2021'de MICHELIN, kendi ürünlerinin çevresel etkileri hakkında bildirimde bulunan ilk üretici olmuştur.

Nakliye filosunun amaçları veya operasyonları ne olursa olsun, Michelin harekete geçiyor: 3 ana MICHELIN kamyon serisinden 5 lastik halihazırda EPD kaydına geçmiştir.

port of tilbury

Müşteri Görüşleri:

Michelin'in en verimli ve sürdürülebilir çözümü sunmak amacıyla müşterilerimiz için nasıl mücadelede bulunduğuyla ilgili daha fazla bilgi edinin. Aşağıdaki butona tıklayarak Tilbury Limanı'ndan gelen müşteri görüşünü okuyun.

partenariat michelin et oe

Picto partnership michelin and oe manufacturers Help and Advice

partenariat michelin et oe

Teknoloji ve Yenilik

Yenilik ve teknoloji, Michelin'in DNA'sında 100 yılı aşkın bir süredir var ve hareketliliği güçlendirmeye yardımcı oluyor!

Michelin and original equipment

OE güvenilir ortağınız

Güvenilir ve sürdürülebilir bir taşımacılık için kamyon ve treyler üreticileri ve filosu için eksiksiz bir OE teklifini keşfedin.

michelin g stacked nobl bluebg 0615 number 8

Michelin Grubu

Bir lastikten daha fazlası, birçok uzmanlık alanına sahip bir grup.

YASAL BİLDİRİMLER

GHG (Sera Gazı) Protokolünün tanımı
(1) KAPSAM 1 Doğrudan GHG (sera gazı) emisyonları, kaynakların sabit veya hareketli olmasına bakılmaksızın, şirkete ait veya şirket tarafından kontrol edilen emisyonlardır.
KAPSAM 2 GHG emisyonları, şirket tarafından satın alınan elektrik, buhar ve ısıtma/soğutma üretiminden kaynaklanan emisyonlardır.

(2) KAPSAM 3 emisyonları, şirketin faaliyetlerinden kaynaklanan, ancak kaynakları şirket tarafından tutulamayan veya kontrol edilemeyen emisyonlardır. Bu faaliyetler, sekizi yukarı yönde değer zincirini ve yedisi aşağı yönde değer zincirini temsil etmek üzere 15 kategoride düzenlenmiştir.

(3) GHG A sera gazı, termal kızılötesi aralıkta radyan enerjiyi absorbe eden ve yayan ve sera etkisi yaratan bir sera gazıdır (GHG). CO2 bir sera gazıdır.

(4) Bilim Temelli Hedefler girişimi (SBTi): Bilim Temelli Hedefler girişimi (SBTi), katılımcı şirketleri sera gazı (sera gazı) emisyonlarını azaltma hedefleri belirlemeye teşvik eden önde gelen bağımsız bir uluslararası kuruluştur. SBTi ortakları: Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UNGC) | Karbon Saydamlık Projesi (CDP) | Dünya Kaynakları Enstitüsü (WRI) | WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı).

(5) Michelin’in SBTi Kurumsal Net Sıfır Standardı* kapsamındaki net sıfır emisyona ulaşma taahhüdü*, kendi operasyonlarından ve değer zincirindeki işletmelerden kaynaklanan CO2 emisyonlarında %90’lık bir azaltım sağlanmasını ve her yıl kalıntı emisyonlara eşit miktarda CO2 emisyonunu uzun vadeli olarak yakalama ve kalıcı depolama hazırlıklarının yapılmasını ifade eder.

* Kapsam 1, 2 ve 3 için 2050 itibarıyla net sıfır emisyona ulaşmayı hedefleyen Michelin, öncelikli olarak tüm üretim tesislerinden, nakliye operasyonlarından, ham madde ve bileşen tedarik zincirinden kaynaklanan emisyonları azaltmayı amaçlıyor. Temmuz 2021’de “Race to Zero” kampanyasına katılan Michelin; Bilim Temelli Hedefler İnisiyatifi (SBTi), Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi ve We Mean Business’ten oluşan uluslararası konsorsiyum tarafından desteklenen ve kullanım aşaması hariç olmak üzere üç Kapsamın tümü için kısa vadeli (2024-2034 arası) ve uzun vadeli (2035-2050 arası) emisyon azaltım hedefleri içeren ve en geç 2050 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşmak amacıyla her yıl kalıntı emisyonların nötrleştirilmesini öngören bir taahhütte bulunmuştur. 3 kapsam, Sera Gazı Protokolü (bkz. https://ghgprotocol.org/) dokümanında tanımlanmıştır.
 

Güncel olmayan bir Web Tarayıcısı kullanıyorsunuz.

Web sitesi tarafından desteklenmeyen bir tarayıcı kullanıyorsunuz. Bu, bazı işlevlerin amaçlandığı gibi çalışmayabileceği anlamına gelir. Bu durum, sitede gezerken garip davranışlara neden olabilir.

Bu web sitesinden tam olarak yararlanmak için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya yükseltin/yükleyin

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+