Lastik yanağı hasarı nasıl önlenir?

Lastik yanağı hasarı nasıl önlenir?

Lastik yanağı hasarı nasıl önlenir?

Lastik yanağı hasarı bir realitedir ve birçok durumda faaliyetlerinizi sekteye uğratabilir. Anızlar, tarım makinelerinizin hasat sırasında taşıması gereken ağır yükler ve hatta yerde bulunan keskin metal parçalar kauçuk yapıya zarar verebilir. Aracınızı bu unsurlara dayanacak şekilde tasarlanmış lastiklerle donatarak, iş kesintisi riskini sınırlayıp kendinizi gönül rahatlığıyla işinize adayabilirsiniz.

Michelin, ilgili çeşitli faaliyetler için size ne gibi çözümler sunabilir? Tüm bunları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Anız hasarlarına karşı dayanıklılık

MICHELIN Yieldbib lastiği, anızın neden olduğu hasarlara karşı direnci artırmak için tasarlanmıştır

MICHELIN Yieldbib tyre in stubble field

Hasat sonrasında, bazı anızların diğer anızlardan daha sert olduğunu göreceksiniz, öyle ki aracınızı üzerinde sürerken bunlar lastiklerinize saldırma noktasına gelir.

Kauçuk lastik yapı, yavaş yavaş özellikle sırt bölgesinde aşınır. Diş blokları hasar görür, kauçuk yapının içi boşalır ve lastikleriniz erken aşınma belirtileri gösterir.

Bu durum, anızların neden olduğu lastik yanağı hasarı arttıkça daha belirgin hale gelir.

Lastiğin erkenden aşınması, performansın düşmesine ve dolayısıyla üretkenliğin azalmasına neden olur. Daha da kötüsü, bu durumda işinizi durma noktasına getiren bir patlamanın veya delinmenin göz ardı edilememesidir.

Bu risklerden kaçınmak için, bu tür saldırılara karşı daha dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış lastikleri seçin.

Anız direncine yönelik çözümümüz

MICHELIN YIELDBIB lastik

Yüksek beygir gücüne sahip traktörler için kullanılan bu düşük basınçlı lastik “Anız Kalkanı” olarak işaretlenmiştir. Optimize edilmiş diş bloğu tasarımı ve özel bir MICHELIN kauçuğundan oluşan sırt bölgesi sayesinde anızın neden olduğu hasarlara karşı daha fazla direnç sunar.

MICHELIN anız kalkanı

MICHELIN stubble shield

  1. Anız önleyici şerit, artık anız saldırısına maruz kalan ana bölgeyi güçlendirir
  2. Saplamalar, anızın yönünü değiştirecek şekilde yönlendirilmiştir
  3. Kauçuğun içerisinde lastiğin ömrünü uzatmak için özel bileşenler bulunur

Hasat sırasında ağır yüklere karşı direnç

Hasat zamanı geldiğinde tepkili olmanız gerekir. Yapılacak çok şey var ve hava koşulları her zaman uygun değil. Hasat işleminizi engelleyecek patlak bir lastiğe katlanamazsınız.

Ancak biçerdöverler, ağır bara makineleri ve pamuk toplama makinelerinin yanı sıra daha büyük kapasitelere sahip hazneleri ile gittikçe daha ağır makineler haline gelmekte bu da onlar için daha ağır bir yük anlamına gelmektedir.

Hasat için ağır yüklere dirençli lastikler seçin

Choose tyres resistant to heavy loads for harvesting

Açıkçası, tüm bu yükleri taşıyan şey lastiklerdir ve bunu silo doldurulurken ve boşaltılırken periyodik -olarak yaparlar. Bu aşırı yükler bazen lastik başına 20 tona kadar çıkabilir. Başka bir deyişle, lastikler çok fazla stres altındadırlar!

Dolayısıyla biçerdöver lastiğinin görevi, bu ağır yüklere tekrar tekrar ve yıllarca dayanabilmektir. Bazı lastiklerde karkas yapı hasar görebilir ve bu da yeni lastiklere yeniden yatırım yapılmasını gerektirir.

Ağır yük direncine karşı çözümlerimiz

MICHELIN Ultraflex teknolojisine sahip lastikleri tercih etmenizi öneririz.

Neden mi? Çünkü Michelin tarafından tasarlanan bu karkas yapı teknolojisi, lastiğin zaman içinde karkas yapı zarar görmeden çok ağır yükleri taşıyabilmesini sağlar. Bu, daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanan MICHELIN Ultraflex teknolojisi sayesinde size daha iyi kazanç ve üretkenlik sağlayabilir.

MICHELIN CEREXBIB 2 lastik

MICHELIN Ultraflex teknolojisine sahip MICHELIN CEREXBIB 2 lastik, daha ağır ve daha güçlü hasat makineleri için üretkenliği artırmak üzere tasarlanmıştır.

Çelik takviyeli sırtı sayesinde bu lastik mükemmel patlama direnci ve daha iyi yük dağılımı sunar. Ayrıca, bu faaliyetin gereksinimlerini karşılamak için ana hasat makinesi üreticileri ile birlikte geliştirilmiş ve tasarlanmıştır. Daha fazlasını keşfet:

MICHELIN FLOATXBIB lastik

Kendinden tahrikli gübre serpme makineleri için tasarlanan bu düşük basınçlı lastik (MICHELIN Ultraflex teknolojisi ile) yüksek yük kapasitesi ve hız sunar. Ayrıca anıza ve yıpranmaya karşı dirençli olacak şekilde tasarlanmıştır.

Özel diş bloğu tasarımı ve yenilikçi bileşimi ile güçlendirilmiş orta bölge, ısı birikimini azaltarak hızı ve yük kapasitesini artırır. Daha fazlasını keşfet:

MICHELIN MEGAXBIB 2 lastik

Hasat makineleri için tasarlanan bu lastik, ağır yük altında ve yüksek hızda mükemmel kabiliyet sunar. “Anız Kalkanı” olarak işaretlenmiştir, bu da anız hasarına karşı ekstra koruma sağladığı anlamına gelmektedir. Mükemmel patlama direnci, daha iyi yük dağılımı ve daha uzun ömür sunan çelik takviyeli bir sırta ve güçlendirilmiş bir karkas yapıya sahiptir. Daha fazlasını keşfet:

Patlama direnci

Beko loderleri, kompakt tekerlekli yükleyicileri veya teleskopik forklifleri, hurda metal parçalarının veya diğer keskin nesnelerin delinmeye neden olabileceği sert yüzeylerde kullanıyorsanız, güçlendirilmiş lastikler sizi çok fazla sorundan kurtaracaktır.

Patlama direncine karşı çözümlerimiz

MICHELIN BIBLOAD Hard Surface lastik

Bu lastiği, daha iyi patlama direnci sağlaması için güçlendirilmiş yanaklar ve çelik sırt bölgesi kuşakları ile tasarladık. Ayrıca agresif topraklarda uzun süreli kullanım için yüksek lastik sırtı yüksekliğine sahiptir ve bu nedenle çelik karkas yapısı uzun ömürlülüğü artırmak için tasarlanmıştır.

Bu sağlam lastikle, 96 lastik sırtı bloğu ve zeminle temas eden geniş kauçuk yüzeyi titreşimleri azaltmaya yardımcı olduğundan agresiflik korkusu yaşamadan ve konfordan ödün vermeden çalışabileceksiniz.

MICHELIN BIBLOAD Hard Surface lastik hakkında daha fazla bilgi edinin

MICHELIN BIBLOAD HARD SURFACE - Langlebigkeit, Widerstandsfähigkeit, Komfort - Testimonial DE/FR

MICHELIN XMCL lastik

Beko loderler, kompakt tekerlekli yükleyiciler veya teleskopik forklifler için de tasarlanmış olan bu lastik, güçlendirilmiş yanakları ve çelik sırt bölgesi kuşakları sayesinde hasarlara karşı büyük direnç sunar ve patlamaları önler. Sağlam bileşik yapısı ayrıca iyi aşınma direnci sunar. Daha fazlasını keşfet:

Lastik seçimi hakkında daha fazla tavsiye mi arıyorsunuz? “Traktör lastiklerinizi seçmek için 6 kriter” bölümünü okuyun


Daha fazla tavsiyeye mi ihtiyacınız var? Lastik seçim kılavuzumuzu keşfedin.

Güncel olmayan bir Web Tarayıcısı kullanıyorsunuz.

Web sitesi tarafından desteklenmeyen bir tarayıcı kullanıyorsunuz. Bu, bazı işlevlerin amaçlandığı gibi çalışmayabileceği anlamına gelir. Bu durum, sitede gezerken garip davranışlara neden olabilir.

Bu web sitesinden tam olarak yararlanmak için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya yükseltin/yükleyin

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+