Doğru traktör römork lastiklerini seçmek

Choosing the right tractor trailer tyres

Doğru traktör römork lastiklerini seçmek


Traktörünüzün römorkuna herhangi bir lastik takılmamalıdır. Çiftçilik faaliyetlerinizi optimize etmenizde belirli performanslar sunabilmeleri için bunlara ihtiyaç duyarsınız. Bu performansı elde edebilmeniz için size hangi römork lastiklerini sunabiliriz? Yanıtı bu yazımızda bulabilirsiniz.

Traktör römork lastiklerine ilişkin performans beklentileri

Römorkunuz ekin sürecinde çok önemli bir rol oynadığından, lastik performansı açısından beklentileriniz anlaşılacağı üzere yüksek olacaktır.

Damperinizi çalışılacak tarlalara güvenli ve sorunsuz bir şekilde götürebilecek römork lastiklerine ihtiyacınız vardır. Ve tarlaya vardıktan sonra, bu lastikler beklenen performansı sunmalıdır:

İyi çekiş gücünün haricinde aynı zamanda toprağa saygılı olurken ağır yükleri de taşıyabilmelidirler.

Römork lastikleri, toprağa ilişkin olarak ağır yükler taşımak zorundadır

Toprağa ilişkin olarak ağır yükleri taşıyabilen römork lastiklerine ihtiyacınız vardır

Ve elbette, tarladan ayrıldığınızda, yola çıkmadan önce traktör römork lastiklerinizin hızlı bir şekilde kendi kendini temizlemesi gerekir. Uzun ömürlülükten bahsetmeye gerek yok: römork lastikleri, sık sık değiştirmek zorunda kalmamanız için yeterince yavaş aşınmalıdır.

Son olarak, tarladan yola veya tam tersi yönde hareket ederken, römorkunuzun lastik basıncını da kolayca yönetebilmeniz gerekir, böylece üzerinde çalıştığınız yüzey ne olursa olsun her zaman optimum basıncı korumuş olursunuz. Ve manuel olarak ayarlamak için bir kompresör çıkarmak zorunda kalmadan.

İmkânsız mı? Lastiğin tüm bu beklentileri karşılayacak şekilde tasarlanmasını beklemenize gerek yok, çünkü zaten böyle bir lastik var. Bunu sizin için yarattık ve adı MICHELIN TRAILXBIB lastik.

Bu lastik, traktörünüzün römorkuna yönelik tüm ihtiyaçlarınızı nasıl karşılar? Aşağıda işte bunu inceliyoruz.

Römorkunuz için güvenilir ve verimli bir kazanç

Michelin olarak ihtiyaçlarınızı çok ciddiye alıyoruz ve traktör römork lastiği ihtiyacınız söz konusu olduğunda, bunları karşılamanın en iyi yolunu bulduk. İşte MICHELIN TRAILXBIB lastiğinin tasarlanma amacı:

1 - İyi çekiş gücü ve toprak koruması

MICHELIN TRAILXBIB lastik, MICHELIN Ultraflex VF teknolojisi ile donatılmıştır. Bu teknoloji, lastiğin tarlada düşük basınçta çalışmasını sağlayarak lastiğin zemindeki yüzey alanını artırır. Bu, çekiş gücünü iyileştirir ve toprak sıkışmasını sınırlayarak toprağa saygıyı artırır.

2 - Hasara karşı dayanıklıdır ve patlama riskini azaltır

MICHELIN TRAILXBIB lastik, düşük basınçta agresifliğe karşı mükemmel direnç sağlayan yeni bir VF (Çok Yüksek Fleksiyon) rkas yapıyaka sahiptir. Bu geliştirilmiş dayanıklılık, patlama riskini azaltır, böylece işiniz istemsiz olarak kesintiye uğramaz.

3 - Ağır yük taşıyabilir

Ayriyeten, bu römork lastiğinin içindeki metal sırt bölgesi kuşakları onu güçlü kılar ve römorkunuzun ağır yükleri taşıyabilmesi için mükemmel yük taşıma kapasitesi sağlar.

4 - Kendi kendini kolayca temizler

MICHELIN TRAILXBIB’in kavisli diş bloğu sırt deseni ve geniş, farklı çıkıntılar, tarladan ayrıldığınızda toprağı daha iyi tahliye etmeye yardımcı olur. Römork lastiği sürüş esnasında kendi kendini kolayca temizler.

5 - Daha uzun dayanır

Lastik sırtının ve özellikle özel orta blok tasarımı, lastiğin ömrünü uzatır, böylece daha uzun süre kullanabilirsiniz ve değiştirme ihtiyacını erteleyerek maddi olarak tasarruf etmenizi sağlar.

MICHELIN TRAILXBIB centre rib paradan tasarruf etmenizi sağlar

The MICHELIN TRAILXBIB centre rib makes you save money

6 - Yakıt maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlar

Aynı tasarım, yuvarlanma direncini sınırlayarak yakıt tüketiminizi en aza indirir ve tüm yıl boyunca önemli tasarruflar yapmanızı sağlar.

7 - Basıncı CTIS ile kontrol edilebilir

MICHELIN TRAILXBIB lastik Merkezi Lastik Şişirme Sistemi (CTIS)* ile uyumlu olduğundan, bu römork lastiğinin yolda ve tarlada basıncını en iyi şekilde kontrol edebileceğiniz anlamına gelir.

Basınç, işinizde önemli bir faktördür çünkü kullanıma göre doğru şekilde ayarlandığında, yıl boyunca maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltabilecek yakıt tasarrufu sağlayabilir.

CTIS takılıyken, römork üzerindeki bir kompresör kablolarla traktöre bağlanır ve kabininizden hareket etmeden römorkunuzun lastiklerinin ve traktörün lastiklerinin basıncını kolayca ayarlamanıza olanak tanır.

*CTIS yalnızca belirli ülkelerde kullanılabilir. Daha fazla bilgi için bayinize danışın.

CTIS sistemi, römork lastiklerinizin basıncını ve traktörünüzün lastik basıncını kolayca optimize etmenize yardımcı olur

CTIS fitted on tractor trailer tyre

Bir çiftçinin görüşleri

Fransız bir çiftçi olan José, bu videoda römorkuna neden MICHELIN TRAILXBIB lastikleri ile bir CTIS taktığını ve özel römork lastiğimizin kendisine ne gibi avantajlar sağladığını bizlere anlatıyor:

Retour d'expérience : il équipe sa benne de télégonflage PTG et de pneus MICHELIN TRAILXBIB

MICHELIN TRAILXBIB lastiğinin nasıl üretildiğinin perde arkasına bir göz atın!

Sizi, MICHELIN TRAILXBIB lastiğinin üretildiği İspanya/Valladolid’deki fabrikasına sanal bir geziye davet ediyoruz. Çok yönlü, yüksek performanslı, toprak dostu bir römork lastiği sunmak için büyünün nasıl gerçekleştiğini keşfedeceksiniz.

MICHELIN TRAILXBIB - Visite de l'usine de Valladolid

MICHELIN TRAILXBIB lastiği aletler için de uygun mudur?

MICHELIN TRAILXBIB lastiği mükemmel bir römork lastiği olsa da, aletleriniz için özel olarak tasarlanmış ve dikkat etmenizi önerdiğimiz bir lastiğimizdir. Ekim makineleriniz, toprak işleme araçlarınız, balya makineleriniz, saman römorklarınız ve pulluklarınız için MICHELIN VF XP27 ideal bir seçimdir. Daha fazla bilgi için “Römorklar ve aletlere yönelik lastikler” adlı sayfamızı ziyaret edin.

Römork lastiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterlidir:


Daha fazla tavsiyeye mi ihtiyacınız var? Lastik seçim kılavuzumuzu keşfedin.

Güncel olmayan bir Web Tarayıcısı kullanıyorsunuz.

Web sitesi tarafından desteklenmeyen bir tarayıcı kullanıyorsunuz. Bu, bazı işlevlerin amaçlandığı gibi çalışmayabileceği anlamına gelir. Bu durum, sitede gezerken garip davranışlara neden olabilir.

Bu web sitesinden tam olarak yararlanmak için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya yükseltin/yükleyin

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+