Vérification de la pression d'un pneu

Background verification pression Help and Advice

Vérification de la pression d'un pneu

İŞ MAKİNESİ LASTİKLERİ İÇİN DOĞRU BASINÇ

LASTİK BASINCIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

Bir lastiğin doğal olarak basıncını kaybettiği göz önüne alındığında, bunun periyodik olarak ayarlanması gerekir. Bu kontrol, anormal basınç kaybının tespit edilmesini sağlayacaktır. Bu kontrol işlemi aracın tüm lastiklerinde yapılmalıdır.

Yetersiz basınçla kullanılan bir lastik, çalışma sıcaklığında anormal bir artışa neden olur, bu da iç aksamların geri dönüşü olmayan hasar görmesine ve lastiğin hızlı bir şekilde inmesini içerecek şekilde tamamen tahrip olmasına neden olabilir. Yetersiz şişirme basıncıyla kullanma sonuçları her zaman anında gerçekleşmez ve düzeltildikten sonra bile ortaya çıkabilir. Aşırı basınç, hızlı ve düzensiz aşınmaya neden olarak darbelere karşı artan hassasiyete (sırt hasarı, karkasın yırtılması vb.) neden olabilir.

Lastik basıncı kontrolünün lastikler soğukken yapılması önerilir. Araç kullanıldıktan sonra kontrol edildiğinde lastikler sıcak olacağından basınç doğru olmayacaktır. Sıcakken basınç kontrol edilirse, üreticinin tavsiyelerine göre basınç yeniden ayarlanmalıdır (Michelin Temsilcinize başvurun).

Basıncın sıcaklıkla arttığı göz önüne alındığında, sıcak bir lastik havasının asla inmemesi gerekir.

Çift lastik arasındaki basınç eşitliğine her zaman saygı gösterin.

Azotla şişirme, lastik basıncını düzenli olarak kontrol etme ihtiyacı için istisna değildir.

Her koşulda, makine veya lastik üreticileri tarafından önerilen basınç değerine uyun.

Çalışma basıncı sadece her zamanki Michelin irtibat yetkilisi veya lastiğin nasıl kullanılacağını (makinenin tipi, zeminin türü, döngü uzunluğu, taşınan malzemeler, yükler vb.) hesaba katacak bir uzman tarafından belirlenebilir.

tyre-pressure

BASINÇ DANIŞMANI

“Basınç Danışmanı” aracımızı kullanarak tüm makineleriniz için doğru basıncı öğrenin.

Güncel olmayan bir Web Tarayıcısı kullanıyorsunuz.

Web sitesi tarafından desteklenmeyen bir tarayıcı kullanıyorsunuz. Bu, bazı işlevlerin amaçlandığı gibi çalışmayabileceği anlamına gelir. Bu durum, sitede gezerken garip davranışlara neden olabilir.

Bu web sitesinden tam olarak yararlanmak için aşağıdaki tarayıcılardan birini kullanın veya yükseltin/yükleyin

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+